Vividus Dynamis

zapsaný spolek

Tohle jsem velmi volně přeložil ze stránky Rollstuhltennis Deutschland. Myslím, že to má platnost i u nás, možná daleko větší…
Proč bych se měl účastnit akcí pořádaných Českým tenisovým svazem vozíčkářů?

 Protože jsme rodina!
Buďme upřímní – v České republice hodně osob zkusilo tenis na vozíku. Ale jen málokdo vydržel, akcí se účastní již řadu let stále stejná, relativně malá, skupina aktivních hráčů, kteří, ať chceme či nechceme, stárne a noví, mladí adepti nepřichází, což je chyba. Akce, jako je Česko-Slovenská HVM Plasma Tour – Mistrovství ČR v tenisu na vozíku, skládající se z celé řady turnajů, se pořádá již celou řadu let a pro pravidelné účastníky je to příležitost k setkávání s kamarády, k sportovnímu zápolení a výměně zkušeností při velmi nízkých nákladech pro aktivní hráče. Nikde jinde není lepší příležitost pro mladé, rekreační a výkonnostní hráče, aby se během dvou až tří dnů setkali, aby si zasportovali a oslavili náš skvělý sport. Na takovéto akci je nejlepší se setkat – nejde o to, jak výborně hrajete, ale hlavně o to, že vůbec hrajete a soutěžíte.
 Protože je to politický signál!
Jsme rádi, že si můžeme ukázat na to, jak je náš sport je podporován nejen u nás, ale třeba například v sousedních zemích, kolik příležitostí máte, abyste se sešli na turnajích atd. Jenomže jedině když nás bude hodně, když zapojíme nové a nové, třeba jen rekreační, hráče, můžeme z Tour udělat akci, které bude mít široký dosah nejen mezi handicapovanými, ale také ve státní správě, mezi partnery a sponzory, protože jen tak můžeme ukázat, že tenis na vozíku je životaschopný sport, který podporu zaslouží!
 Protože každý z Vás je důležitý!
Média se zabývají většinou jen sportovními úspěchy – takhle to je v každém sportu, bohužel.. Ale všichni víme, že každý začíná někde dole a že bez silné základny sportu se nikdy nemůže dostat na vyšší úroveň. Pro je důležité ukázat, že máme dost hráčů na všech úrovních. Ne každý může být šampion, ale i hobby hráči v našem sportu jsou přece vítězi! V první řadě totiž zvítězili sami nad sebou, nad svým problémem, nad svým handicapem!!!!
 Protože musíme o sobě dát víc vědět
Tenis na vozíku? Co to je? To není možné… Nikdy předtím jsem to neslyšel…To nejde zvládnout…Tohle je stále hodně často slyšet od rodičů, kteří mají dětí na vozíku, na invalidním vozíku, ať už vinou nehody nebo vrozenou vadou. A samozřejmě i od trenérů. A přitom po celém světě vidíme nádherné příklady toho, jak dokázali mnozí hráči svůj handicap, někdy až neuvěřitelně, překonat. Myslíte, že najdete partnera, když neopustíte křeslo, byt? Přijďte se podívat na turnaje Česko-Slovenské HVM Plasma Tour, na mezinárodní akce, které pořádáme, kde se můžete setkat s lidmi, kteří Vám mohou pomoci dostat se do party lidí, kteří našli nový smysl života, poté, co si s nimi osud nepěkně pohrál. Uvidíte špičkové výkony, ale také ty, kteří tenis na vozíku hrají pro radost z pohybu, pro hru samotnou…

Nejbližší akce:

17. – 22. 6. 2019 – VINCI CZECH OPEN 2019 Prostějov – mezinárodní turnaj ITF 2
Místo konání: dvorce TK Agrofert Prostějov
28. – 30. 6. 2019 Praha 4 PARKER Hannifin Cup 2019 – turnaj HVM Plasma Tour, MČR v tenisu na vozíku
Místo konání: dvorce TK Konstruktiva, Praha 4, Mezi Sklady
23. -25. 8. 2019 Brno Cup, ITF Futures
Místo konání: dvorce TC Classic , Žabovřeská ul. Brno
5. – 9. 11. 2019 Metrostav Prague Cup , turnaj ITF
Místo konání – hotel Step, Malletova 1141/4, 190 00 Praha, Libeň

Sdílejte!!!!!!

Tenis na vozíku je víc než jen sport!

Comments are closed.