Vividus Dynamis

zapsaný spolek

                                                           

Na záběhlickém Hamru se první dubnový víkend sjeli tenisté –  vozíčkáři z celé České republiky, plus jejich kamarádi ze Slovenska.

Turnaj, tradičně podpořený MČ Praha 10 měj vynikající úroveň a došlo k několika překvapením.

Při účasti 14 hráčů a hráček se poprvé použil nově schválený systém nasazovaní, který měl zohlednit výkonnost Tomáše Masaryka. Ten, po přechodu do kategorie Quad na mezinárodní úrovni, neměl mezinárodní žebříček takový, aby mohl, ač jeho výkony tomu  nasvědčovali, být nasazován, čímž by mohlo dojít k zkreslení losování. No, Masaryk na HAMR (a ani na žádné další turnaje HVM Plasma Tour 2023) nedorazil, takže ono nasazení podle žebříčku HVM Plasma Tour, které nebere v potaz mezinárodní akce, bylo opět (a v zásadě stále je) zkreslené.

Pozici prvního nasazeného si vyzkoušel Jirka Gregor, dvojkou byl Tomasz Jochymek. Z turnaje se omluvil Svášek, který byl pár dní po operaci, ze Slovenska přijel pouze Rasťo Soviš.

Ve finále dvouhry se střetli první nasazený Jiří Gregor z Jihlavy proti dlouholetému šampionu českého vozíčkářského tenisu, Michalu Stefanu z Náchoda. První set byl, až do koncovky, plně v režii Gregora, pak ovšem neunesl tíhu vedení a sadu prohrál v Tie breaku. To ho natolik zlomilo, že z druhé sady odešel s potupným kanárem.

Vítěz Michal Stefanu

 

Jiří Gregor

 

Ve čtyřhře první nasazený pár Gregor/Jochymek se ve finále střetl s nenasazenou dvojicí Stefanu/Kubát, kteří po bitvě (62, 76(0)) zdolali druhé nasazené, Markalouse s Pořízkovou. Tady byl úspěšnější Gregor s Jochymkem, kteří povolili soupeřům jen pět her a zvítězili 63, 62.

Kubát

Markalous

Rajznover

Výsledky turnaje

Pořízková

 

Categories: Turnaje

Comments are closed.