Vividus Dynamis

zapsaný spolek

První dubnový víkend, hned po Velikonocích, se v Záběhlicích na HAMRu, sešli vozíčkáři, tentokrát pouze čeští, ze Slovenska nedorazil nikdo – asi proto, že ve stejné době rozhodovalo Slovensko o nové hlavě státu.

Z původně přihlášených osmnácti hráčů a hráček nakonec zbylo patnáct, ale i to byla slušná účast. Z původnšě přihlášených se nakonec musela omluvit Laďka Pořízková, která nebyla zdráva a další tři původně přihlášení.

 

První kolo přineslo zajímavé zápasy mezi Uhlíkem a Bauerem (5/7, 2/6), dva pražáci – Kubát s Markalousem si to rozdali až do super tie breaku třetí sady, kde byl úspěšnější MIchal Kubát, další dva veteráni, FIala s Potůčkem také hráli na tři sety, aby karvinský borec nakonec porazil zakladatele tenisu na vozíku v ČR Fialu.

VE druhém kole již vítězili nasazení – Stefanů porazil Bauera, Jochymek  Zapletala, Svašek Kubáte a Gregor Potůčka, všichni relativně hladce. Hladké semifinále měl i Stefanu, který dovolil Jochmykovi jen tři gemy, větší bitvu svedl Tomáš Svášek s Jirkou Gregorem. Jirka byl bez dopingu v podobě krásného doprovodu a možná i proto podlehl výborně hrajícímu TOmášovi 6/4, 7/5.

Finále mezi Stefanu a Sváškem bylo opravdu dramatické. Tomáš po vyhrané první sadě vedl výrazně i ve druhé¨, ale zasáhla vyšší moc – ozvala se rána a Tom měl prázdné kolo. KOlo se vyměnilo, ale poté Tomáš prohrál lehce tři gemy za sebou, no, a jak Tomáš napsal v komentu na FB: “Prostě je pořád lepší. Lišák jeden nestárnoucí! Gratuluju MIchale”. Celkový výsledek pro Stefanu 4/6, 7/5, 1/0(7). Michal prostě prokázal, že finále na HAMRu umí – vloni ho trápil JIrka Gregor, ale přesto vyhrál.

Čtyřhra byla vcelku jasná – první nasazení Stefanu, Gregor neměli konkurenci (Svášek neměl tradičního partnera a vedení soutěže mu nepovolilo hrát s kamarádem z Rakouska, který u něj týden před turnajem trénoval) Vlastně jediný zajímavý zápas byl mezi  Potůčkem s Bauerem proti brňákům Fialovi s Jochymkem, kde se hrály tři sady s lepším koncem pro Brno, to došlo až do finále, kde podlehlo favoritům 6/1, 6/4.
Poděkování patří Jakubu Strnadovi a jeho týmu, který vše pro turnaj perfektně připravili

 

Categories: Turnaje

Comments are closed.