Vividus Dynamis

zapsaný spolek

Od 21. července 2023 se v Hluboké nad Vltavou hrál již 4. ročník turnaje, jak tam nazývají, v paratenisu O pohár města Hluboká nad Vltavou.

Poděkování patří partě nadšenců z Aktivně na vozíku, resp. Ultiny, kteří pořádají několik “para” akcí každý rok – padleboard, rybolov, basket, florbal a současně, ve stejném termínu s tenisem, i závody na handbikach.

Na turnaj do Hluboké přijelo několik nováčků, ze Slovenska to byl jen Jožka Felix, tradiční účastník, Rasťa Soviš, se nakonec omluvil, no, a Tomáš Masaryk, kvůli kterému se upravovalo nasazování, byl v té době kdesi ve světě, aby získával body do žebříčku kvadruplegiků, které mu umožní účast na US Open a paralympiádě v Paříži (což se mu k datu Hluboké podařilo, gratulace!)

Devatenáct hráčů byla hezká účast, nasazení již relativně odpovídalo výkonnosti – jednička Stefanu, dvojka Felix, trojka Gregor, čtyřka Svášek, takže v semifinále se utkal Svášek se Stefanu a Gregor s Felixem. Celkem jasné vítězství Felixe i Stefanů slibovala finálovou bitvu. K té opravdu došlo – v úmorném vedru nakonec slavil hráč ze Slovenska, Michalovi Stefanu není vítězství na Hluboké přáno.

Jirka Gregor

Ve čtyřhře první nasazení Felix se Sváškem  prošli soutěží bez problémů a ve finále nakonec porazil Gregora se Stefanu 64, 62

Výsledky čtyřhra Hluboka 2023

Potěšením byly výsledky nováčků – škoda, že “hlubočtí” nejezdí na více turnajů, ale určitě panové Liška Zapletal, stejně jako slečna Baštová, pokud jim vydrží elán, se kterým do kolotoče naskočili, budou příslibem pro budoucnost. Škoda jen, že chlapům (kluci, promiňte) není pod dvacet, aby jejich perspektiva byla světlejší.