Vividus Dynamis

zapsaný spolek

 

12. a 13. ledna 2019 opět radonická badmintonově – tenisová hala ožila rychlými galuskami tenistů-vozíčkářů. V perfektním prostředí, pod vedením skvělého Tonyho Loconta a pečlivého Jakuba Šimana se na sezónu připravovali  vozíčkáři z Čech i Slovenska.

Škoda, že tuto báječnou nabídku, kdy každý měl zajištěné v sobotu minimálně tři hodiny na kurtu pod vedením zkušených trenérů, navyužili všichni hráči. Chyběli překvapivě brňané, tradičně nedorazila Karviná a ani Petrovi Utíkalovi zjevně soustředění nazapadlo do jeho plánů. Je to škoda, protože v tomto složení si skutečně není možné zatrénovat denně.

Na jednom dvorci trénovala skupina pod vedením Tonyho ve složení Stefanu, Svášek, Masaryk, Markalous, Kubát a Bauer, na druhém pak převážně pod Jakubem Křížková, Bauer, Uhlík, Dáňa, Furst (velmi se zlepši a měl by se už aktivně zapojit do turnajů) a Dejmek.

Trenovaly se údery, herní situace, čtyřhry…prostě, každý si ze soustředění odnesl, mimo půchýřů (že, Péťo 😀  ), spoustu poznatků a hermích dovedností, Masáro dokonce i vítězství v TB miniturnaji, když porazil všechny své soupeře. Martin Markalous zářil spokojeností, neboť se mu po dlouhé době podařilo porazit Tomáše Sváška. Ten svedl pětitiebreakovou bitvu s Masarykem, kde slovenský hráč v pátem TB vyhrál 11/9, ačkoliv vedl už 9/6 a zbytečnou dvojchybou posadil Toma zpátky na koně.

Perfektně se o nás staral Tibor Szabó, chutné jídlo pocházelo z Felicity.

Myslím, že Radonice jsou pro podobné akce ideální a je otázkou, komu se vyplatí nepřijet na akci, kde si mohu zatrénovat s celou českou i slovenskou špičkou. Myslím, že argumentace vzdáleností je lichá – z této oblasti hráči běžně jezdí na turnaje na Moravu i do Slezska a nešpačkují, respektive špačkují, ale přijedou si zahrát, protože mají tenis na vozíku rádi.

 

Categories: O Nás, Ostatni Akce, Panel

Comments are closed.