Vividus Dynamis

zapsaný spolek

V říjnových svátečních dnech se tradičně v jihomoravském Kurdějově u Hustopečí sjedou do místního krásného hotelu s tenisovou halou tenisté vozíčkáři na soustředění, které vyvrcholí turnajem.

Letos, protože státní svátek připadl na sobotu, bylo soustředění pouze půldenní a hned v pátek se rozehrál první turnaj HVM Plasma Tour 2017/18.

 

 

 

Za Prahu v něm startovali Petra Křížková, Honza Hašek, Martin Markalous, Tomáš Svášek, Michal Kubát, Honza Rajznover Mirek Opočenský, Jarda Dejmek a Petr Blecha.

Do druhého kola postoupili Rajznover (nad Opočenským), bohužel tíhu odpovědnosti neunesla Petra, která po velmi pěkném a vyrovnaném začátku  zápasu nakonec lehce prohrála s Vrbou, Jarda Dejmek podlehl Potůčkovi. VE druhém kole na sebe narazili Martin Markalous a po operacvi rahbilitující a vracející se Honza Hašek. Bohužel, tomu operovaná ruka nedovolila zápas dohrát a tak Martin postoupil do čtvtfinále, stjně jako Svášek, který si poradil snadno s Kvochem a Kubát, porazivší Klečku.

O semifinále se utkali Markalous s Masarykem (SVK), Kubát se Stefanu a Svášek s Utíkalem, posledním utkáním bylo brněnské drby Fiala vs. Jochymek.

Martin po první lehce prohrané sadě zpřesnil svou hru, změnil taktiku a druhá sada se proměnila v drama, které nakonec vyhrál mladší a žebříčkově výše postavný slovenský reprezentant, ale musel zapojit veškeré své síly – 60, 64

Kubát nekladl favorizovanému Stefanu jiný než slovní odpor a utkání dohrál bez zisku gemu.

Tomáš Svášek proti favorizovanému Utíkalovi nastoupil sebevědomě a ujal se vedení, které bohužel nakonec neudržel, ale výsledek 64, 62 napovídá, že Tomáš se stále zlepšuje a jeho herní posun je velmi výrazný.

Brněnské derby bylo zajímavé pouze výlevy Jirky Fialy, který na mladšího Jochymka nestačil a podlehl mu 62, 61.

Nedělní semifinále mezi Jochymkem a Stefanu bylo jasnou záležitosti jedničky, když Tomaszovi nechal jedinou hru, ve druhém semifinále byla bitva větší a úspěch v ní slavil slovenský hráč 63, 64, Petrova letní herní pauza je znát.

 

 

Finále bylo jasnou záležitostí zkušeného Stefanu, který povolil Masarykovi pouhé 4 gemy.

 

Ve čtyřhře opět nedohrál Hašek ve dvojici s Kvochem, Markalous s Rajznoverem snadno přehráli Dáňu s Klečkou a podlehli prvním nasazeným Masarykovi s Utíkalem, zajímavá dvojice Svášek,  Potůček po veliké bitvě podlehla Kubátovi se Stefanu, kteří předtím zvítězili až v MTB nad Fialou s Jochmkem.

Finále se stalo trofejí pro první nasazené Masaryka s Utíkalem, kteří přehráli Stefanu a Kubáta 64. 62

 

 

Categories: Panel, Turnaje

Comments are closed.