Vividus Dynamis

zapsaný spolek

Poslední srpnový víkend byl na všech meterologických stanicích vzat jako, pokud ne přímo, co se počasí týká, katastrofický, tak přinejmenším jako problematický. A naši meterologové k tomu nepotřebovali studovat radary, ale stačilo jim pouze oznámení, že v tomto termínu se koná první turnaj Mistrovství České republiky v tenisu na vozíku, konkrétně Radnický pohár by DAIKIN. A protože se jednalo o 10. ročník, tak pravděpodobnost, že se spletou, se limitně blížila k nule. Den před turnajem byly dvorce zcela pod vodou, sobota byla překvapivě slunečná (páteční déšť se ovšem podpsal na kvalitě dvorců, takže byly měkké a to způsobilo spoustu “havarií”), neděle ovšem vynahradila sobotu, takže finále čtyřhry se nemohlo dohrát.

Konec špásování na téma počasí v Radnicích a přejděmer k faktům. Letošní turnaj měl poměrně slabou účast – řada hráčů se omluvila, dlouhá sezóna jim vzala spoustu sil a přivodila mnohá zranění a když se k tomu připočetlo “zranění” vozu Martina Markalouse, tak konečný počet aktivních hráčů se ustálil na čísle dvanáct.

 

Jedničkou nasazenou byl Petr Utíkal, dvojkou Honza Hašek, trojka a čtyřka byli Jochymek a Masaryk. Všichni se probojovali do semifinále, kde Utíkal porazil Jochymka (a bylo vidět, že i on toho má po náročné sezóne “plné kedsky”), Honza Hašek přehrál Slováka Masaryka .

Ve finále, které bylo třetím singlem za den (pořadatelé věděli velmi dobře, že v neděli se hrát nebude moci) v zajímavém zápase, kde se utkala Haškova technika s rychlostí Utíkala, nakonec vyhrál Utíkal 64, 60

Čtyřhra dospěla do finále s tím, že se to mělo dohrát v neděli. Nedohrálo…Pro změnu začalo v noci pršet a pršelo, jen se lilo. Takže dvojice Utíkal, Masaryk s Haškem a Kvochem si rozdělí do žebříčku body stejnoměrně.

 

 

 

 

Categories: Turnaje

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.