Vividus Dynamis

zapsaný spolek

 

Účastníci Praha 4 PARKER Hannifin Cup 2019 by TUkas

 

 

 

 

 

 

Na turnaji Praha 4 PARKER Hannifin Cup by TUkas 2019 startovalo celkem 16 hráčů, sedmnáctý přihlášený Jiří Fiala se těsně před turnajem omluvil pro nemoc. Překvapením byla účast Jozefa Felixe, který se po řadě let vrací na okruh.

Na dvorcích v Praze 4 nedošlo k žádným překvapivým výsledkům, byť los si zalaškoval s Jochymkem a Felixem, které svedl v prvním kole a úspěšnější byl sloovenský hráč. Postupně se rozehráva Jirka Gregor, který, pokud vydrží, bude tak potřebnou štikou v poklidném českém rybníku – ve druhém setu docela hezky potrápil Honzu Haška a vyhrál soutěž útěchy.

Ve druhém kole si relativně sdnadno poradil Stefanu s Felixem (63, 62) a naznačil Jožkovi, že návrat nebude zcela jednoduchý. Masaryk se ve druhém setu těžce trápil s Kubátem a dojít na třetí set se STB , možná bylo překvapení na světě. Markalous uhrál hezký výsledek na Utíkala, byť výsledkově to tak úplně nevypadá, Svášek si poradil s Haškem.

Semifinále byla bohužel poznamemnaná tím, že “hráči se dohodli, že je sehrají ještě v sobotu”, přes hrubý nesouhlas pořadatele. V praxi to znamenalo, že se nepodařilo upravit dvorce, které v daném počasí – extrémní vedro a sucho – opravdu dostaly za uši…Potom ovšem zcela nerozumím tomu, proč hráči na ně nadávali – byla to jejich volba a myslím, že žádný pořadatel si nezaslouží poslouchat tu stoku, která z úst některých hráčů tryská…

Mimochodem, pan správce kurty upravoval v sobotu do půlnoci, aby byly v neděli použitelné a patří mu za to obrovské poděkování.

Semifinále měla očekávaný výsledek – Stefanů přehrál Masaryka 61, 64 a Utíkal Sváška 63, 75

Ve čtyřhře nenastoupil ze zdravotních důvodů Michal Stefanů a tudíž ani Tomáš Svášek ji nehrál, tím se otevřely dveře k úspěchu pro další páry

Velkou bitvu odehráli v prvním kole Markalous s Jochymkem proti Kubátovi s Felixem, aby Martin s Tomszem ukázali, že jako pár jsou velmi nebezpeční – šikovná ruka Markalouse s pohybem Jochymka mají docela předpoklady k úspěchům. Nakonec, přehrát Kubáta s Felixem 64, 62 je super výsledek. Ve fínále pak sice podlehli kralujícímu páru Utíkal, Masyryk 61, 61, ale některé hry byly víc než vyrovnané.

Výsledky turnaje:

debl

singl

útěcha

Finále dvouhry mělo průběh, který by po prvním, setu, kdy Michal nadělil Petrovi za čtvrt hodiny kanára, nikdo nečekal. PEtr se začal více soustředit a zjevně indisponovaného Michala Stefanu nakonec udolal v super tie breaku 3. sady a slavil druhý pražský double. O tom, že Michalovi nebylo nejlépe svědčí i to, že ani nepočkal na předání cen sponzory a odjel domů před závěrečnou čtyřhrou.

Zástupce společnosti PARKER Hannifin Ing. Vanda Příhonská a ředitelka turnaje Marcela Vyvadilová s Jirkou Gregorem a Jurou Vrbou

Závěrem několik slov.

Uspořádat každý turnaj na okruhu stojí pořadatele velmi mnoho času, nový turnaj se začíná připravovat v okamžiku, kdy skončí turnaj minulý. Sehnat peníze není jednoduché a pokud se podaří sehnat stejné peníze, jako před 20 nebo i pěti lety, pak za ně pořídíme daleko menší “parádu”. Stojí to mnoho úsilí, práce a zapojení mnoha lidí, kteří by mohli klidně trávit čas u vody nebo kdekoliv jinde a nemuseli poslouchat opravdu hloupé a někdy i nechutné řeči.
Přesto některým hráčům nestojí za to přijet a podpořit celý projekt tenisu na vozíku v ČR, protože pokud se turnajů účastní víc hráčů, je samosebou daleko větší možnost opatřit finance na ročník další, čím méně hráčů, tím hůře se shání sponzoři.
Myslet si, že pořadatel bude reagovat na, v zásadě tradiční, omluvu těsně před turnajem, je opravdu naivita, pořadatel totiž ten nocleh, který rezervoval pro toho omluveného, zaplatit musí tak jako tak a fakt nemá náladu ikstý rok po sobě poslouchat nějakou výmluvu na prudké zhoršení zdravotního stavu, má svých starostí dost.
Jasně, jet si někam pro porážku není nic přijemného, ale bez toho se nikam dál přece nemohu posunout. Točí se pořád stejná parta lidí, skalních hráčů, kteří objíždí turnaje bez ohledu na to, jak daleko musí jet, pak jsou ti, kteří prostě dál než za humna, nepojedou. A už vůbec nejsem schopen pochopit, proč někdo jede za zjevně velké peníze (a klobouk dolů, že si je sehnal) 1716 km daleko, kde má šanci uspět přesně takovou, jak uspěl a neodehraje raději turnaj v Praze, který mu dá herně mnohem víc (tedy kromě turistického zážitku), kam to má o 1707 km od baráku na kurty blíže. Ty peníze, které si na to získal, by šly použít myslím docela dobře na jinou akci, možná i dvě či tři, které se konají v okolních státech.

 

Categories: O Nás, Panel, Turnaje

Comments are closed.