Vividus Dynamis

zapsaný spolek

 

 

 

 

Netradičně v létě, druhý srpnový víkend, se sešli nejlepší čeští a slovenští  tenisté na vozíku na záběhlickém HAMRu. Letní termín oproti tradičnímu halovému zimnímu musel být zvolen pro kolizi s akcí ITF – v původně plánovaném termínu se nejlepší čeští i slovenští hráči účastnili vozíčkářského Davis Cupu. Účast národního týmu na World Team Cupu je podmínkou pro to, aby se hráči dané federace mohli ucházet o účast na paralympiádě, proto účast jak českého, tak slovenského týmu, byla logickou prioritou před turnajem HVM Plasma Tour – MČR v tenisu a vozíku.

Přihlásilo se celkem devatenáct hráčů, chyběli pouze ti, kteří byli na dovolené, případně deklarovali předem svou účast na turnajích v zahraničí. Objevil se i jeden nováček, který si tenis na vozíku vyzkoušel, a uvidíme, do jaké míry Štěpána Karáska zaujal. Po zranění se vrátili Michal Kubát a Honza Hašek, přijel i Jan Rajznover.

Los byl nemilosrdný a v prvních zápasech spolu svedl Potůčka s Kvochem, Kubáta s Jochymkem, Haška s Filipowským. Nejvíc favorita pozlobil Jochymek, který zvítězil v až super tie breaku 3. sady, Kvoch i Filipowski zvládli soupeře ve dvou, relativně snadných sadách.

Bez problémů zvítězili Markalous s Rajznaverem, Utíkal s Fialou, Vrba nad Karáskem, Křížková porazila Uhlíka a Bauer Blechu.

Čtvrtfinálové dvojice Stefanu vs. Filipowski, Utíkal vs. Markalous, Masaryk vs. Kvoch vyzněla lehce pro první jmenované, poslední čtvrtfinále mezi Sváškem a Jochymkem bylo opět dramatem, který rozhodl až tie break 3. sady, který vyzněl pro sebevědomějšího Sváška.

V semifinále se utkali náchodský Stefanu s mladým Utíkalem z Olomouce a reprezentant SR Masaryk s brandýským Sváškem. Utíkal opět nepřekonal „komplex Stefanu“ a přes velmi slušnou hru odešel poražen 46, 16, Svášek vzdoroval Masarykovi více, ale nakonec podlehl 67(7), 36.

Ve finále již bylo vidět, že Michal Stefanu překonal problémy s rukou a přehrál sympatického Slováka 64, 62 a upevnil si svou vedoucí pozici v HVM Plasma Tour.

Čtyřhra se stala kořistí páru Masaryk – Utíkal, kteří přehráli Stefanu se Sváškem 63, 61 a také prokázali svou dominanci ve čtyřhře.

Útěcha se pro malý zájem nehrála.

Letní termín HAMR Open, který je podporován dlouhodobě MČ Praha 10 se ukázal jako zajímavé řešení zimních termínových kolizí a Jakub Strnad, který je duší nejen turnaje, ale celého HAMRu, uvažuje o přesunu na léto i pro příští roky.

Poděkovaní patří MČ Praha 10, HAMRu, Herbaveře, která dodala kosmetické balíčky pro účastníky a Auto TUkas, které zapůjčilo dodávku na transport hráčů.

singl

debl

 

Categories: Panel, Turnaje

Comments are closed.