Vividus Dynamis

zapsaný spolek

Kluci, co před pár lety začali dělat vozíky značky ULTINA, podporují sport handicapovaných i jinak a ve spolupráci s městem Hluboká nad Vltavou pořádají letos řadu “paraakcí”.

Mimo turneje v tenisu na vozíku uspořádali mj. parapadlboarding, paraflorbal, parabasket…

Upřimně, výraz paratenis, který použili v názvu, mi maličko trhal uši, ale ultiňáci berou slovo “para” jako pararelní…

Protože se jednalo o akci, která byla pořádaná po dlouhé době, novou akci v novém prostředí, přihlásilo se 23 hráčů z Čech i Slovenska, odkud přijeli všichni – Soviš, Masaryk, Felix i Gergely.

Z Čechů chyběli vlastně jen, už dost tradičně, karvinští, Pořízková a nakonec i Jarda Dejmek, který odpovědně odstoupil poté, co přišel do styku s osobou v karanténě a nahradil ho úplný nováček, Zdeněk Čížek, který si tenis na vozíku vyzkoušel a protože byl velice šikovný, tak dostal do turnaje divkou kartu.

Nasazení i obsazení turnaje bylo jak na velmi slušné ITF  3. –  Gergely 49., Stefanu 86., 115. Svášek, ještě poslední nasazený Fiala 189. na světě.

 

 

Hrát se začalo na senzačně připravených kurtech už v pátek odpoledne a to maličko zachránilo průběh turnaje, protože sobota propršela strašným způsobem a díky pořadatelům se hrálo ve dvou halách v Českých Budějovicích. Už v pátek došlo k malému překvapení, protože Lenka Tekalová využila slabší formy Rajčete a ve dvou setech jej porazila. Trošku zklamáním byl výkon Martina Markalouse, který velmi hladce podlehl Michalu Kubátovi. Ten potom vzdal za stavu 1/5 Gergelymu. V dalších zápasech probíhalo vše podle předpokladů.

 

Vozíčkáři ze Slovenska a České republiky poměřili své síly na tenisovém turnaji na Hluboké.

Tenisový turnaj vozíčkářů přilákal pod hlubockým zámek hráče ze Slovenska a České republiky. Na kurtech byly k vidění vyrovnané a dramatické souboje. Zasáhli do nich také Jihočeši. Ve fináĺe favorit Marek Gergely porazil Jozefa Felixe 6:1 a 6:3.

Zveřejnil(a) Jihočeská televize dne Pondělí 13. července 2020

Sobota, to už ovšem byla jiná káva – od rána provazy deště a stěhování do hal. Bohužel, někteří nedokázali dojet do správné haly a odmítli se tam přesunout, takže si prostě dvouhru nezahráli. Los byl vůči Čechům nemilosrdný – Svášek prohrál s Utíkalem, Jochymek po bitvě s Masarykem a Felix porazil handicapovaného (hrál s teplotou a nakonec ani neodehrál finále čtyřhry) Stefanu.

V hezkých zápasech semifinále potom porazil Gergely Utíkala a ve veliké bitvě Felix Masaryka až TB 3. sady. Finále potom bylo celkem jasnou záležitostí Gergelyho, který povolil krajanovi jen 4 gemy.

Soutěž čtyřhry měla zajímavý pár, kde se dohromady dali Marek Gergely s Martinem Markalousem a nutno konstatovat, že velkým favoritům (a díky odstoupení Stefanu i vítězům) Masarykovi s Utíkalem hodně zatápěli, prohráli ve dvou TB. Nahoře Svášek a Stefanu neměli žádné problémy, pokud nepočítám nepříjemné Michalovo zranění sedací části těla…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Categories: Turnaje

Comments are closed.