Vividus Dynamis

zapsaný spolek

Na obrázku může být: 3 people , including Petr Utíkal, people smiling , people sitting a indoor

Jiří Vyskočil, HVM Plasma, vítěz Utíkal a Jana Majerová

Druhý lednový víkend roku 20 uspořádal Tomáš Svášek  druhý ročník turnaje HVM Plasma Tour – Mistrovství ČR v tenisu na vozíku v krásné hale v Radonicích. Škoda, že tahle původně čistě tenisová hala dnes má pro tenis vyhrazeno pouze 2/5 své kapacity, zbytek obsadil badminton a stolní tenis. Patří obrovské poděkování místnímu kustodovi Tiborovi za to, že pro potřeby turnaje uvolnil další, třetí kurt, a proto turnaj proběhl vcelku hladce, bez větších zádrhelů.  No, hladce, bez větších zádrhelů – vzhledem k tomu, že každý kurt něco stojí (a není to málo), pak, pokud se na někoho čeká, až milostivě dorazí na kurt, pokud se někdo místo předepsaných 5 minut rozehrává půl hodiny, pokud jsou výsledky hlášeny dlouho po skončení utkání, takže kurt opět zeje prázdnotou, se sem tam nějaké zádrhely našly.

Na obrázku může být: Tomáš Svášek and Petr Utíkal, people smiling , people sitting a indoor

Goliáš Tomáš a David Petr

Na druhou stranu nutno konstatovat, že turnaj měl velmi pěkné obsazení – šestnáct hráčů, v zásadě žebříčkově nejlepší Češi (a Moravané – Slezané tradičně nedojeli) na turnaj dorazili, Slovensko zastupoval Masaryk a Soviš, velký výkonnostní vzestup Jirky Gregora, účast turnajového nováčka Martina Fürsta (a na premiéru vůbec ne špatný výkon).

Na obrázku může být: 2 people, people smiling , sedící lidé

Michal Stefanu

Los z ruky Michala Kubáta byl většinou účastníků proklínán (jako vždy), leč není se čemu divit – v prvním kole  brněnské derby třetího nasazeného Jochymka s Fialou, Hašek si to rozdal s Masarykem a Utíkal s Markalousem…. Jochymek utekl staršímu kamarádovi ze dvou MP, Masaryk i Utíkal si poradili snadno se soupeřem. Jochymek poté opět se dostal až do TB 3. sady s Kubátem (hrál jako za mlada), aby pak těžce potrápil nasazenou dvojku Sváška. Ten vedl v 1. sadě  5/3, aby (sám to přiznal), vlastní nedisciplinovaností ji prohrál 5/7 a zase rozhodoval STB třetí sady. Ten zvládl lépe Tomáš než Tomasz a postoupil tak do finále.

 

V horní půlce jednička Stefanu hladce přehrál Dáňu i Masaryka, aby v semifinále podlehl tradičnímu soupeři  – Utíkalovi v zápase plném emocí ze strany mladšího ze soupeřů v MTB třetí sady. Ve finále potom „David“ Utíkal celkem s přehledem přehrál „Goliáše“ Sváška.

Útěcha se stala celkem s přehledem kořistí Markalouse, když ji nehrál ani Hašek ani Fiala.

Soutěž čtyřher byla ovšem plná překvapení. Druhý nasazený pár Markalous, Kubát dostal v prvním zápase doslova výprask od nového páru Hašek, Gregor 60, 62, kteří v semifinále potrápili i loňské šampiony Masaryka s Utíkalem, kteří museli po vlažném začátku zatraceně přidat, aby první set vyhráli až v TB, druhý již byl plně v jejich režii – 76, 62. Nahoře duo S+S v semifinále po hladkém prvním setu muselo dohánět ztrátu ve druhém, ale Fialu s Jochymkem nakonec porazili. Finálový zápas mezi Stefanu, Svašek a Masaryk, Utíkal měl vše, co může vozíčkářský tenis na této úrovni nabídnout. Otočka v první setu pro pár M+U, zlepšení Sváška, zejména v odpovědnosti, ve druhém setu a MTB, přineslo po dlouhé době porážku sebevědomým mladíkům a vneslo další zajímavý moment do celé Tour

Na obrázku může být: 2 people , including Tomáš Svášek, people smiling , people sitting a indoor

Vítězové debla Tomáš s Michalem

.

Turnaj obdivuhodně připravil Tomáš Svášek, který do poslední chvíle bojoval s financemi, které nakonec snad, díky ČTSV a Advokátní kanceláři Nespala, když pominu nemalý přínos samotného Toma z jeho podnikání, dopadnou dobře. Obrovské poděkování patří panu Tiboru Szabovi a Tonymu Locontovi, kteří se o účastníky starali jak o vlastní. Obdivuji Tomáše, že při svém pracovním vytížení dokázal zorganizovat takovýto turnaj, stejně tak jako obdivuji všechny, kteří turnaje budou v budoucnu pořádat.

Rok od roku se hůře shání finance, rok od roku je disciplinovanost hráčů menší a menší. Pokud si někdo myslí, že když je uzávěrka přihlášek do nějakého data (Radonice 28. 12. 19) a on se přihlásí dlouho po tomto termínu (a je jedno, zda je „hvězda“ nebo nováček), tak že se pořadatel posadí na zadek a ubytuje ho, pokud možno v Intercontinentalu nebo podobném hotelu, tak se zatraceně plete. Pevně věřím, že prostě příště mu napíše – promiň, přihláška byla do tehdy a já už s tím nic neudělám, pokud chceš hrát, sežeň si vlastní ubytování.  Koneckonců, pokud nevím, zda budu zdravý, mohu to napsat do přihlášky a pak se s tím dá něco dělat. Kluci a holky, co budete pořádat příští turnaje Tour, držím Vám palce, ale pokud se nezmění přístup, pak Vás docela lituju. Vím o čem mluvím, první, čistě český, turnaj v Modřanech jsem před 23 (nebo kolika lety) pořádal  se svou ženou a kluky já. Letos už nebude. Můžete hádat třikrát, proč…

Na obrázku může být: 1 osobaNa obrázku může být: Tomáš Svášek, venku

Na obrázku může být: 1 person, brýle

Tibor

Na obrázku může být: 1 person, uvnitř

Tony

Není k dispozici žádný popis fotky.Na obrázku může být: text

Na obrázku může být: 1 person, tenis

Jediná žena ve startovním poli – Petra Křížková

Na obrázku může být: 1 osoba

Martin Furst

Na obrázku může být: 1 osoba

Na obrázku může být: 1 person, bicycle a outdoor

Jirka Gregor

 

Ivan Vyvadil

 

 

Categories: Turnaje

Comments are closed.