Vividus Dynamis

zapsaný spolek

Povedený 9. ročník Radnického poháru

Vždy na konci prázdnin se v Radnicích u Rokycan schází čeští a slovenští tenisté-vozíčkáři na turnaji, který zahajuje vždy nový ročník Mistrovství České republiky v tenisu na vozíku, v letošním roce pod hlavičkou DOCUCOM TOUR 2013/14. Tento seriál turnajů bude pokračovat v říjnu v Kurdějové, v únoru v Karviné, březnu na pražském HAMRu, pak se přestěhuje na Slovensko, aby vyvrcholil v Praze na TKK a byl ukončen červencovým turnajem v Bystřici pod Hostýnem.

Pořadatel Petr Blecha

Pořadatelé turnaje – Petr Blecha, Nadační fond Pomocná ruka a obč. sdružení Vividus Dynamis přivítali na devátém ročníku 16 hráčů a hráček. Ze špičky chyběl pouze karvinský Potůček, nedorazila ani slovenská štika a enfant terrible této Tour Jožka Felix a Kvoch byl se sledge hokejovým repre týmem

V prvním kole Brychta porazil snadno Vrbu, Kubát Řasovou, Masaryk Purgla, Rajznover si překvapivě snadno poradil s Bauerem, hezký zápas sehrála Pořízková s mladým Utíkalem a Stefanu porazil pořadatele Blechu. Poněkud dramatičtější zápasy sehráli Hašek s Jochymkem a Klečka s novou tváří Křížkovou.

Druhé kolo svedlo dvojice Brychta – Kubát (6/2, 6/2), Masaryk – Rajznover (62, 64), Hašek – Utíkal (26, 16) a Stefanu – Klečka (60, 61), tedy do semifinále se dostali nejvýše nasazení hráči. Tam Brychta snadno přehrál Masaryka, když mu dovolil pouhé dva gemy, daleko větší bitva byla mezi osmnáctiletým Utíkalem a zkušeným Stefanu (mj. paralympijský vítěz ve stolním tenisu).  Utíkal dominoval v první sadě, ve druhé pro změnu Stefanu, aby ve finálovém super tie breaku prokázal větší zkušenost náchodský Stefanu – tedy 1/6, 62, 10(4).

Finále bylo tedy očekávané – Brychta vs. Stefanů a očekávání nezklamalo. Po první sadě, kterou vyhrál Stefanů s přehledem 6/1 zvedl dlouhodobě nejlepší tenista – vozíčkář v ČR Brychta hlavu a sadu získal 6/3 a rozhodoval opět super tie-break. V něm Brychta vedl 5/1, aby nakonec podlehl nejtěsnějším rozdílem 8/10 a z prvního titulu se radoval Michal Stefanu.

V soutěži čtyřhry se do finále dostaly páry Brychta, Stefanu a Masaryk, Utíkal. Zejména první sada byla vyrovnanější, než napovídá výsledek – systém no add byl vůči mladšímu páru dost krutý a pár Brychta, Stefanu získal nejvyšší počet bodů po výsledku 63, 60.

Útěchu vyhrál brněnský Tomász  Jochymek .

Ceny vítězům předal předseda NF pomocná ruka Ing. Pešta a hlavní organizátor turnaje,

radnický Petr Blecha. Turnaj se vydařil a největším překvapením bylo počasí, které, překvapivě, na rozdíl od většiny předchozích ročníků, bylo velmi tenisově příjemné.

Categories: Uncategorized