Vividus Dynamis

zapsaný spolek

Již po 19. se v roce 2015 schází elita vozíčkářského světového tenisu v hale v Průhonicích. Organizátoři to měli v letošním roce ještě těžší než v tom minulém (nutnost hledat nové ubytování místo zavřeného Club Hotelu), protože tenisová hala byla půl roku mimo provoz a asi jen oni věřili tomu, že turnaj proběhne.

V letošním roce se přihlásilo 87 hráčů z celého světa, od Brazilie, přes Jižní Afriku, až Japonsko. Bohužel, na poslední chvíli se odhlásili ze soutěže mužů 3. a 4. nasazený (JEremiasz FRA – 13. ITF a Hewett GBR – 14. ITF, ze soutěže žen potom bývalá světová jednička Ellebrock (GER –5.) I tak je v Průhonicích neskutečná konkurence v mužích zůstalo 10 hráčů z TOP 30, v ženách 4 z TOP 10., nejvýše nasazeným mužem je Tom Egbering (NED. 9.), ženou pak Lucy Shuker (GBR- 7.)

Z Čechů dostali do hlavní soutěže WC Michal Stefanu a Petr Utíkal, v Second Draw hraje 7 českých borců, v soutěži žen pak Ladislava Pořízková.

Ve výsledcích byli velmi úspěšní Stefanu a Pořízková, kteří dokázali v těžké konkurenci postoupit přes 1. kolo, zejména Michal Stefanu si připsal cenný skalp Stefena Sommerfelda, Laďka pak porazila Turkyni Zararsiz. V dalším kole pak podlehla osmé nasazené Francouzce Famin.

Utíkal podlehl šestnáctiletemu DE LA PUENTE ze Španělska, v second draw se jediný Kubát probojoval až do čtvtfinále.

Vítězi v úžasných finálových zápasech se stali mezi ženami Diede de Groot (NED), která porazila ve třech setech Kgothaso Montjane (RSA), finále mužů ovládl Japonec Takuyo Miki (porazil jihoafričana Maripu), divizi Quad nejlépe zvládl Američan Bryan Barten (porazil Izraelce Weinberga), second draw pak Francouz Nicolas Vanlerberghe (Seidl – GER).

Categories: Turnaje, Uncategorized